Przejdź do głównej zawartości

15 dzień Programu "100 pompek" Dzień TESTU

Niedziela.
Niedziela jest dobrym dniem na robienie testów. Generalnie wolny dzień i TEST fajnie wpisuje się w świąteczny grafik dnia.
Program "100 Pompek" zaczerpnięty przeze mnie z książki, którą napisał Pavel Tsatsouline pt. "Więcej niż bodybuilding" dzisiaj dobiegł końca. Założenie polegało na tym aby codziennie wykonywać taką liczbę pompek rozłożonych na serie, aby w ostatecznym rozrachunku w ciągu dnia wykonać około 100 pompek.
Generalnie chodzi o to, żeby na końcu Programu wykonać większą liczbę powtórzeń jednorazowo niż na początku.
Wg autora Programu wykonywanie mniejszej liczby powtórzeń rozłożonych na wiele serii, podzielonych długimi przerwami sprawia, że robimy postępy a jednocześnie nie męczymy tak mięśni jak przy długich jednorazowych seriach powtórzeń wykonywanych do końca, czyli braku możliwości wykonania pełnego powtórzenia). 
Moje wnioski z drugiego już przetestowanego programu w/w autora są generalnie pozytywne. Jednakże wykonywanie wielu krótkich serii powtórzeń przez cały dzień zgodnie z wyznaczonym z góry planem jest dosyć upierdliwe. Żeby trzymać się wyznaczonych przez autora czasów, trzeba używać timera z przypomnieniem. A to może być upierdliwe dla np. innych domowników. Aczkolwiek idea takiego ćwiczenia wydaje się być słuszna. Codziennie, choćby siedząc i czytając książkę, kiedy najdzie nas ochota możemy, używając słownictwa autora paść na glebę i zrobić parę pompek bez zbytniego męczenia się. Jeśli wieczorem uzbieramy jakąś okrągłą sumkę to już coś. Wg mnie - o ile dobrze rozumiem autora książki, najważniejsze żeby łącznie wyszło więcej pompek niż możemy jednorazowo maksymalnie zrobić.
Ok. Jest niedziela. Przystępuję do testu.
WYNIK: 40 pompek wykonanych w jednej serii. 
SUPER!!!
Program, dwa tygodnie temu zacząłem z liczbą 30 powtórzeń. Program działa.
P.S. Pamiętam, że kiedyś próbowałem zwiększać liczbę pompek zgodnie ze schematem "jedna pompka dziennie więcej". 
Zaczynamy od jednej i codziennie zwiększamy ilość pompek w jednej serii o jedną. 1.2.3.4.5.6 itd. 
Dla początkującego, było to ciekawe wezwanie. Tyle, że w końcu doszedłem do magicznej maksymalnej liczby powtórzeń i koniec. Z dnia na dzień nie dało się zwiększać liczby pompek o jeden.  Nastąpił zastój, zniechęcenie i koniec. Nie było wiadomo co dalej z tym zrobić.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Program Pompek NASA. 1 dzień.

W ciągu 2 miesięcy mam zamiar przejść od 😂40 p. w jednej serii do 😛100. Możliwe? Podobno tak. Tak twierdzi Pavel Tsatsouline. Ostatnio ze względu na kontuzję stawu skokowego testuję programy treningowe z książki " Więcej niż bodybuilding " T.1, którą napisał Pavel Tsatsouline. Programy miały na celu zwiększenie liczby wykonywanych w jednej serii pompek. Generalnie autor zaleca pomiędzy programami dłuższe okresy "odpoczynku", ale w związku z tym, że siedzę teraz w domu korzystam z możliwości ich testowania. Zaczynałem od liczby 20 pompek (2 lutego). Obecnie wykonuję 40 p (22.03). za jednym podejściem. Moim celem jest wykonanie 100 pompek.  Według autora programu, który przetestuję może mi się to udać w ciągu 2 miesięcy. Program jest opisany przez autora w książce, ale jego twórcą jest dr Laurence Morehouse, który układał treningi dla astronautów.  No to do dzieła. Każdego dnia będę musiał robić... więcej niż 100 pompek, żeby zrobić... 100. :-) Korzystam z po

Bieg Tropem Wilczym 2017

26.02.2017 r. odbyła się kolejna edycja biegów, organizowanych w całej Polsce, w celu upamiętniania żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 - 1963. Miałem okazję pierwszy raz startować w tym symbolicznym biegu. Bieg był organizowany w Toruniu. Pogoda nie dopisała. Było zimno i padał deszcz. Atmosfera na biegu? Taka sobie. Znam relacje z zeszłorocznej edycji biegu, ale organizowanego w miejscowości Rożno i porównanie wypada zdecydowanie na korzyść wiochy. Bo na wiosze była micha :-) czyli wyżerka. Bieg odbywa się w całym kraju i poza samą otoczką, generalnie wszystko jest zcentralizowane. Te same medale w (chyba) tych samych pakietach startowych. No chyba, że coś tam od siebie lokalnie dorzucą.  Podstawowy dystans biegu to 1963 km. A więc może być to doskonały początek dla tych co zaczynają karierę biegacza. Nieduży dystans a można poczuć atmosferę tego typu imprez. A jaki koszt? W tym roku było to ... 15 zł. od osoby?

Koniec Programu Pompek NASA

Z przykrością informuję, iż kończę Program Pompek NASA przed przejściem całości. Niestety stwierdzam, że przy systemie w jakim pracuję, dzieląc czas pomiędzy obowiązki domowe i zawodowe, nie jestem w stanie zachować reguł wytyczonych w programie. Życie z timerem  w ręku i wykonywanie pompek co określoną ilość minut jest właściwie niemożliwe do wykonania. Jednakże polecam Program osobom, które mają np. przymusowe wolne spowodowane jakąś nie za bardzo ograniczającą ruch kontuzją.